• Siyah Instagram Simge
  • Black Twitter Icon
  • Siyah Facebook Simge

Copyright © Killjoy 2017. All rights reserved.

Dilhan Şeşen

50 people to meet before you die!

to meet list #1

Seri kapsamında ilk mini röportajımızı müzisyen Dilhan Şeşen'le yaptık. O kendine henüz müzisyen demese de biz onun müzisyenliğinden ilham alıyor ve onu sizinle buluşturuyoruz. Cevapları neşelendiren cinsten, ilk buluşma için şimdi okumaya başlayın!

KJ

Bize biraz kendinden bahseder misin?

Dilhan

Tabii. Adım Dilhan, soyadım Şeşen. 19 yaşındayım. Müzisyen olmaya çalışıyorum. Daha çok çaylağım. Işık Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünde okuyorum. Arkadaşlarımla yaptığımız cover ve beste çalışmalarını ne şanslıyız ki sahneye taşıma imkanını elde ettik ve bu sayede de sanırım şu an sizinle bu röportajı yapma şansını…

 

KJ

Sanatını icra etmeye ne zaman ve nasıl başladın?

Bu başlangıç sana neler hissettirdi?

Dilhan

Ne büyük şans ki, müziğin içine doğdum. Büyürken, etrafımda olan biten her şey hep değişti. Müzik hep sabitti. Hep bir yanımda dururdu. Onunla doğdum, onunla büyüdüm, onunla ergenliğe girdim ve onunla ergenliğimden çıkmayı bekliyorum. Sanırım birbirimize çok alıştık, sağ olsun beni de bırakmıyor hiç. Beraber aşkla iş yapmamız aşağı yukarı 1 seneyi bulacak. Ben alışamadım tabii hala. Şaşkınım ve minnettarım insanların tepkilerine.

KJ

Ürettiklerinle anlaşılır bir mesaj vermeyi mi tercih ediyorsun yoksa sende gizli kalan sırları mı yansıtıyorsun?

Dilhan

Her insanın yaşadığı şeyleri yaşıyorum. Aşık oluyorum, üzülüyorum, inciniyorum, kızıyorum, güçleniyorum, kayıplar yaşıyorum, haksızlığa uğradığımı düşünüyorum, insan kazanıyorum. Çokta gizli saklı durumlarım yok. Aslına bakarsanız, düz bir tipim oldukça. Haliyle, insanlar yaptığım bestelerde, duruşumda, mimiklerimde, bazı şeyleri aktarış biçimimde kendilerini görüyorlar. İnsanlara bir şeyler hissettirebiliyor olmak çok güzel. Kendi içimi savunmasızca karşı tarafa açıp, bir ağızdan bir şeyler dile getirmek ve bir kalp olup binlerce şey hissedebilmek çok özel.

KJ

Hayatta nelerden ilham alırsın?

Bir kişi, bir olgu ya da belki de sadece bir duygu…

Dilhan

Tutku.

KJ

Geleceğe dair plan yapar mısın?

Yapıyorsan eğer, bize biraz planlarından bahsedebilir misin?

Dilhan

Plandan çok hayal kurarım. Sahneye çıkıp insanlarla bir ağızdan bir şeyler dile getirmek hayalimdi, hala inanamasam da gerçekleştirdim. Şimdi ki hayalim, bir albüm ve ya tekli çıkarmak. Dilerim ki gerçekleştirebilirim.

KJ

Son olarak; eğer hayattaki deneyimlerin hakkında tek bir cümle kurma hakkın olsaydı bu cümle ne olurdu?

Dilhan

"Her şey olacağına varır."

Gerçekten de her şey olacağına varıyor. Sakin kalmak lazım. Bütün kırgınlıkların, kızgınlıkların, üzüntülerin bir süre sonra bambaşka bir şeye dönüşüyor. Sevgiye, birliğe beraberliğe, umuda. Daha 19 yaşındayım ve yaşanmış olmasından üzüntü duyduğum her şeye minnettarım şu an. Zamanında canımı çok yakmış olan durumlar şu an bana çiçek açtırıyor. Rengârenk çiçekler açtım.

 

Cevapları için Dilhan'a çok teşekkür ediyoruz, herkese ilham vermeye devam etmesini diliyoruz ve umarız hayallerin gerçek olur!

Sevgiler...

50 people to meet before you die!

#1 Dilhan Şeşen

15.09.17

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now