• Siyah Instagram Simge
  • Black Twitter Icon
  • Siyah Facebook Simge

Copyright © Killjoy 2017. All rights reserved.

İngiliz fotoğrafçı Danika Magdelena günlüğün ikinci sayfasına konuk oldu. Genellikle analog portre çekimleri yapan Danika'yla yeni yayınladığı 'Girls Don't Cry' adlı kısa filmi ve fotoğrafları hakkında konuştuk.

​Today's Feminism Diary is about British photographer Danika Magdelena. We spoke about her first short movie 'Girls Don't Cry' and her photography.

 

 

 

1- Bize biraz kendinden bahseder misin?

İsmim Danika Magdelena ama aynı zamanda Sirius Film olarak da biliniyorum. 2 yılı aşkın süredir fotoğraf çekiyorum. Moda -portre çekimleri- ve belgesel fotoğrafçılığı yapıyorum. Genellikle analog fotoğraf makinesi kullanıyorum. Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde okuyorum. Fotoğraftan ayrı olarak boş zamanlarımda şiir yazıyorum.

 

1- Can you tell us about yourself? 

My name is Danika Magdelena but I also go by Sirius Film. I’ve been taking photographs for over 2 years now. My work mainly consists of fashioned based portrait and documentary style photography. I generally only shoot in analogue film. Apart from photography I also write poetry in my spare time and attend art university.

 

2- Fotoğraf çekmeye ve film yapmaya nasıl başladın? Hayallerinin işi bu muydu yoksa işini gerçeküstü mü buluyorsun?

Fotoğraf çekmeye etkinlikler ve konserlerde başladım. Gayet iyiydi ancak kafamdaki fikir ve düşüncelerle pek uyuşmadı. Sonra, eski sevgilim bir tür ilham perim haline geldi ve onu çekmeye başladım, ancak daha sonra başka insanları ve modelleri çekmek istediğime karar verdim. Film ve sinema benim için çok yeni. 'Girls Don't Cry'ı ben yazdım ve yönettim, filme alma kısmıyla arkadaşım Sabb Adams ilgilendi. Sinemayı seviyorum ve daha fazla film yönetmeyi umuyorum. Görsel sanatlarla uğraşmak ve bunu bir iş haline getirmek hep hayalimdi diyebilirim. Umarım sonsuza dek fotoğraf çekmeme yeterli olacak kadar para kazanabilirim!

 

2- How did you start taking photos and films? Is this your dream job or you find your job dreamy?

I started off taking photos at events and concerts which was great but not conceptual enough for me. After this my ex became a sort of muse for me so I was taking photographs of him all the time, but then I decided I wanted to shoot more people and models. Film and cinematography is something very new to me. I directed and wrote ‘Girls Don’t Cry’ and my friend Sabb Adams did the actual filming. I love film and hope to direct more movies. I guess I would say being a visual artist is my dream job. I hope that I can make enough money to take photos forever!

 

3- 'Girls Don't Cry'ı çekmeye başladığında nasıl hissettiğini tanımlar mısın?

GDC'nin böyle bir şeye dönüşeceğini asla tahmin etmemiştim. Film konusunda çalışıyor ve tecrübe ediniyor olmak beni heycanlandırmıştı, ayrıca Sabb gibi film konusunda uzman birine sahip olmak her şeyi kolaylaştırdı. Ekip ve modellerle birlikte çalışmaktan keyif aldım. En iyi kısmı ise hepsinin birleştiğini görmek oldu.

 

3- Can you describe how you feel when you start filming Girls Don't Cry?

I never expected GDC to turn into what it did. I was excited to be experimenting and working with film, plus having Sabb who was an expert at filming made things easier. I enjoyed the process of filming the scenes with the models and the team. Seeing it all come together was the best part.

 

4- Film için sana ilham veren ne oldu? İzlediğimizde anlamamız gereken ana fikir nedir?

Son zamanlarda fotoğraflarla daha derin temaları birleştirmeye çalışıyordum. Bahsettiğim gibi, aynı zamanda şiir de yazıyorum ve genelde şiirlerim için bana ilham veren şey kişisel tecrübelerim ve ilişkilerim oluyor.  Bundan dolayı aşk ve acı teması üzerine bir seri oluşturdum. Filmdeki şiir benim ilk erkek arkadaşım hakkında yazdığım bir şeydi. Kadınların benim yaşadığım şeyi anlayıp kendileriyle bağdaştırmalarını istedim böylece belki onlar da kendi acılarını dindirebilirdi. Büyük çoğunluğumuz kalp kırıklığının nasıl bir şey olduğunu biliyor ve bu hislerin yoğunluğu her kadın için farklı. Hepimizin acı ve üzüntüyle farklı mücadele etme yöntemleri var, bunları birbirimize ilham vermek ve birbirimizi iyileştirmek için kullanmalıyız. Hiçbir zaman üzüntüyle baş etme konusunda iyi olmadım bu yüzden GDC benim bunu sistemimden atma yöntemim oldu.

 

4- What inspired you for your movie? What should we understand when we watch it?

Recently I’ve been trying to incorporate deeper themes into my photography. As I mentioned I also write poetry, and the inspiration for my poems come mainly comes from personal experiences and relationships. From this I created a series of art work relating to the theme of love and heartbreak. The poem in the movie is something I wrote about my first boyfriend. I wanted girls to understand and relate with what I was going through, so that maybe they could heal in their own way too. The majority of us have been heartbroken and the intensity of these emotions are different for every girl. We all have different coping mechanisms and positive ways of expressing our pain and sadness, which we should be using to inspire and heal one another. I’ve never been really good at dealing with sadness so GDC was my way of getting it all out.

 

5- Ekip olarak filmini de sanatını da sevdik. Sanatın ya da filmin hakkında herhangi bir olumsuz yorumda bulunan oldu mu?

GDC'yle ilgili olumsuz bir yorum almadım ki bundan çok memnunum. Bir kaç erkek biraz taraflı olduğunu düşündüklerini söylediler ama nihayetinde bir kadınım ve ifade edilmeye çalışılan şey zaten benim kendi tecrübemdi. Bu eseri kendim için ve bu zor ayrılma sürecinden geçen diğer kadınları desteklemek için ürettim. Genel olarak sanatım konusunda aldığım bütün destek için minnettarım.

 

5- We, as a magazine, loved your art and movie. But are there any negative comments about your art or movie?

I didn’t really receive any negativity from GDC which was really nice. A few guys thought it was a bit biased but I am a female after all, and this was my own personal experience that was being expressed. I wanted to create this piece for me and to support other females who have been through tough relationships and break-ups. I am very grateful for the support I receive for my art in general.

 

6- Gelecek planların neler?

Fotoğraf çekmeye devam etmek ve bunu bir kariyere dönüştürebilmek! 

6- What is your future plans?

To carry on taking photos and making a living from it!

 

7- Bizi bekleyen başka çalışmaların da olacak mı?

Nisan ayında yayınlamayı umduğum ve herkesin dikkat etmesini istediğim çalışma @thegdcproject. Ne hakkında olduğuyla ilgili çok şey paylaşmak istemiyorum ama umarım bir çok insanı şaşırtır ve ilham verir.

 

7- Are there any projects coming up that you want to talk about?

I want everyone to look out for @thegdcproject which I am looking to release in April. I don’t want to reveal too much of what it’s about but I hope it’s going to surprise and inspire many people.

 

 

Danika'ya ulaşmak isteyenler için:

Instagram: @sirius.film & @thegdcproject

Tumblr: www.siriusfilm.tumblr.com

feminism diaries: danika magdelena

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now