• Siyah Instagram Simge
  • Black Twitter Icon
  • Siyah Facebook Simge

Copyright © Killjoy 2017. All rights reserved.

Eliza Hatch,

Cheer Up Luv projesinin sahibi genç bir kadın. Eliza, bizim de Türkiye kontributoru olduğumuz projesini aşağıdaki gibi tanımlıyor.

Cheer Up Luv, üzerinde uzun süredir düşünülen bir fikir. Sokakta bana “neşelen” diyen yabancı erkeklerin, pek çok ıslığın oluşturduğu tek bir ürün ve aynı zamanda çoğu kadının yaşadığını fark ettiğim bir durum. Birkaç arkadaşımla cinsel istismar hakkında hararetli tartışma içinde bulunduktan sonra Cheer Up Luv’ı başlatmak istediğimi biliyordum. Tartışma, muhabbet içindeki kadınların günlük hayatlarında yaşadıkları istismarları sıradan bir şekilde paylaşmalarıyla başladı ve bunun sonucunda odadaki erkekler araya girerek bunu her gün yaşayabileceğimize inanmadıklarını söylediler. Tartışma, kadınların erkekleri bu olayları gerçekten de çok sık başımıza geldiğine ve erkeklerin bakış açısından övgü niteliği taşıyabilecek belli sözlerin esasında aşağılayıcı ve uygunsuz olduğuna ikna etmeye çalışmalarıyla sonuçlandı. Bu tartışmadan sonra bana asıl sorun, bir erkeğin bakış açısından, istismarın kendisinin yanı sıra, onu çevreleyen etkenler hakkında farkındalığın olmaması olarak görünmeye başladı ve bu noktada, bu konu hakkında bir şey yapmak istediğimi biliyordum.

Kadınların günlük hayatlarında yaşamak zorunda oldukları tüm üzücü olayları, güçlü kadınların, olayların olduğu halka açık ortamlarda çekilmiş fotoğraflarıyla yan yana getirerek dünyaya gösterebilecek bir proje başlatmak istedim. Projenin; bak, bu hepimizin alışkın olduğu ve bugüne kadar katlandığı bir durum ama böyle olmaması gerekiyordu, demesini istiyorum. Cheer Up Luv’un amaçları, sürekli olarak büyümek ve daha çok çeşitli kadınlara ulaşmak ve nihayetinde halka açık yerlerde cinsel istismara maruz kalmış kadınların deneyimlerini paylaşabilecekleri bir platform haline gelmek. Umuyorum ki tüm bu hikaye ve fotoğrafları gün yüzüne çıkararak bu sorun üzerine farkındalık yaratabilecek bir iletişim ağı oluşturabilir ve üzerinde neredeyse hiç konuşulmayan bir şeye ışık tutmaya başlayabilirim. İleride daha fazla sanatçı ve aktivistlerle işbirliği yapmayı çok isterim, bu proje içinde yer almak isteyen herhangi birinin tek yapması gereken de bana bir mail göndermek!

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen bana haber verin,
Teşekkürler!

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now